شنبه, 1 آبان 1400
طبقه‌بندی منطقه‌ای
> گروه اخبار > اخبار آتش نشانی > مشروح خبر _PRINTER_FRIENDLY


رعايت نكات ايمني در چهارشنبه سوري
نگارنده خبر: آتش نشان
تاریخ ثبت:1391/12/19

به گزارش سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري اركان؛ « چهارشنبه سوري » از جمله سنت هايي است که اگر با توجه به اصول ايمني و رعايت آنها انجام شود مي تواند موجب نشاط ، همبستگي و همدلي آحاد جامعه شود.
والدين و مسوولان واحدهاي آموزشي با هشدار به نوجوانان و جوانان آنها را از خطرات و عوارض وحشتناک بازي با آتش و ترقه و مواد محترقه آگاه کنند.
کودکان در صورت عدم دسترسي به کبريت و مواد آتش زا در منزل ، جهت تهيه مواد محترقه به فروشگاههاي رنگ ، مواد شيميايي و داروخانه ها مراجعه مي کنند لذا به فروشندگان اين قبيل مواد توصيه مي شود که اکيداً از فروش مواد آتش زا به کودکان و نوجوانان خودداري کنند.
فرزندانتان را از نگهداري مواد محترقه ، تهيه و ساخت وسايل آتش بازي دستي حتي در مقادير بسيار کم در جيب لباس و کيف منع کنيد.
 کبريت و مواد آتش زا از جمله نفت وامثال آن را از دسترس کودکان دور و مراقبت کنيد که با آتش زدن بوته يا هيزم در محيط خانه و گذرگاه هاي عمومي براي جان خود و ديگران و نيز محيط زيست ايجاد خطر نکنند.
  مواد محترقه را هيچگاه در ظروف شيشه اي يا فلزي نگهداري نکنيد چون در صورت انفجار ذرات آن موجب آسيب جاني مي شود.
 از قراردادن ظروف مايعات و مواد قابل اشتعال مثل ظرف نفت و بنزين و گازوئيل و يا مخازن گاز در مجاورت شعله آتش جدا خودداري و از ريختن مايعات قابل اشتعال روي شعله آتش پرهيز کنيد.
 حتي الامکان براي روشن کردن آتش از محل هايي که شهرداري تعيين کرده است استفاده کنيد.
 از آتش زدن بوته و هيزم نزديک خودروها و مواد قابل اشتعال خودداري کنيد.
 از آتش زدن لاستيک ، کارتن خالي و امثال آن چه در محوطه مجتمع مسکوني و چه در گذرگاه ها ، کوچه ها و خيابان ها همچنين از آتش زدن مواد يا وسايل غير متعارف از جمله کپسول گاز و استفاده از مواد آتش زا از جمله بنزين و الکل جداً خودداري کنيد.
در صورت امکان آتش را با استفاده از وسايل خاموش کننده ، آب ، گوني و پارچه نمدار خاموش کنيد.
 از متوقف نمودن خودروها در کوچه و معابر تنگ خودداري کنيد چرا که آتش بازي در نزديکي وسايل نقليه که حامل بنزين و مواد سوختني هستند در صورت کمترين نشتي از آنها و حتي در شرايط عادي اين وسايل را مبدل به بمبي مي سازد که چاشني انفجار آن کشيده شده باشد.
قابل توجه است که بدانيم انفجار فقط 250 گرم مواد ساخت ترقه مي تواند يک آپارتمان را بشدت تخريب و ويران نمايد ضمن اينکه شيشه هاي ساختمانهاي مجاور تا شعاع 250 متري در اثر اين انفجار شکسته خواهد شد.
در صورت بروز هر گونه آتش سوزي و حادثه ديگري در صورت گسترده بودن حريق افراد مسن و کودکان را از محل حادثه به محل امن انتقال دهيد و ضمن حفظ خونسردي با شماره تلفن 125 سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري اردكان تماس بگيريد و با ذکر نشاني دقيق و نوع حادثه به ستاد فرماندهي سازمان آتش نشاني ، هنگام حضور آتش نشانان در محل حادثه نهايت همکاري را با آنان معمول كنيد.
 
عناوين مرتبط
مار گیری 93/02/10
آموزش دانش آموزان مدرسه امام علی (ع) 26 فروردین 93
آتش سوزی در یکی از گاوداری های اردکان 1 اردیبهشت 93
حادثه در جاده اردکان-چک چک 18 فروردین 1393
http://125ardakan.blogfa.com وبسایت آتش نشانی اردکان
گزارش انفجار معدن گرانیت اردکان توسط رییس آتش نشانی اردکان
بزرگترین آتش سوزی تاریخ اردکان 11 فروردین 1393
ایمنی در خانه
تصادف در کمربندی اردکان میبد 27 فروردین 1393
با حضور شهردار اردکان انجام شد *تودیع و معارفه سرپرست آتش نشانی اردکان * 3 اردیبهشت 1393
  نظر بدهید:
* نام:  
* ایمیل:  
* متن:
محدودیت تایپ: حرف
* کد امنیتی:   <